I took my kid to this place to learn snowboarding. The snow pass per day for him was about thirty dollar. Together with an one hour lesson, gear rental and food. We spent about $ 200 there. After the class we stayed in the practice ground to let him play. He is 3 years old and needed the parents to be there…